Avalonia

Vítej na tajuplném místě,

na pomezí dvou světů

Jeden o nás, o ženách. O dávných tajemstvích, která nám kdysi byla blízká a důvěrná. Pocházejících z dob, kdy jsme byly kněžky, uctívající Bohyni v sobě a v přírodě, vědomé si cyklů, které nás utvářejí a magie, která nás vyživuje.

Ten další je o našich mužích. O dávných přísahách, které je kdysi spoutaly na dlouhé věky. Vyvedly je z dob, kdy byli rytíři, uctívající Bohyni ve svých ženách a matkách, kdy měli víru ve své srdce, díky níž byli nepřemožitelní a vášeň, která je činila všemocnými.

Avalonie přináší poselství z těch dob, kdy se nejstarší pravdy začaly ztrácet a portály mezi světy hroutit...

Navštiv místo, kde se psala historie

Avalonie tě zavede do Britanie, na místo opředené legendami, kde se před dávnými časy odehrávaly ty nejpohádkovější příběhy. S podmanivými obrázky se vypravíš do tajemné oblasti kolem Glastonbury v západní Anglii. Setkáš se v nich s čarodějem Merlinem a králem Artušem, zatančíš si na pahorku, na němž kdysi tančívali víly nebo se pomodlíš k duchům přírody tam, kde se k nim modlívali dávní druidové. Navštívíš skutečné místo, kde je hranice mezi naší skutečností a pohádkou tak tenká, že se navzájem prolínají. Vrať se znovu ke známým příběhům a pohlédni na ně tentokrát novýma očima.

Magický Avalon

Avalon je z legend o králi Artušovi znám jako jezerní ostrov, který neustále zahalují husté mlhy. Lidé od pradávna věřili, že právě sem přicházejí duše po smrti a připravují se zde na svá následující dobrodružství. Právě zde bylo také centrum posvátného učení a magie. Avalon byl zasvěcený Bohyni Matce, která se v předkřesťanském světě těšila nesmírné váženosti. Jejím prostřednictvím lidé uctívali mateřství a plodnost, zemi a vodu (plodnost žen byla ztotožňována s úrodností půdy), život a smrt, faunu i flóru. Ve starých pohanských časech si lidé byli běžně vědomi světa za závojem. Věděli, že v říši na druhé straně se nacházejí duše zesnulých, víly, elfové, dévové, elementálové a další přírodní a jiné jemnohmotné bytosti.

Spoj se s Bohyní

Avalonie je domovem Bohyně a můžeš se s ní zde setkat v mnoha jejích podobách. Přiblížit se k ní o kousek blíž, tím si vzpomenout na to své semínko božství a probudit jej v sobě znovu k životu. Avalonské kněžky tě zasvětí do tajů, jak se o něj starat a nechat ho růst.

 Dej Avalonu vlastní barvy

Dnes se můžeš spolu se mnou toulat mezi dvěma světy a představovat si svatyně a chrámy, nebo zahrady a háje v dobách, kdy zde žili vyvolení světci, kteří odtud učili lidstvo kosmickým pravdám, hlídali rovnováhu přírodních sil a pomocí kouzel dohlíželi na dění mimo ostrov.

Z nejznámějších obyvatel Avalonu vzpomeň třeba na Morganu Le Fay - čarodějku a později jednu z nejdůležitějších velekněžek v historii ostrova, jejíž původ sahá až za hranice lidského světa. Kromě ní se na tomhle místě setkáš s dalšími známými postavami z legend, ale taky s těmi sice bezejmennými, o to možná důležitějšími avaloniany...

Avalon a jeho legenda nás přitahuje, protože jeho čas byl vskutku obdobím plným víry a magie. Snad nyní nastává čas i pro nás, abychom pochopili vědění ukryté mezi řádky bájí a pověstí, i v krajině kolem nás jako takové.

Co ti Avalonia přinese?

  • Připomeneš si dávné zážitky a moudrost našich předků
  • Dozvíš se zajímavosti, které o známých legendách možná nevíš
  • Navštívíš kouzelné místo a spojíš se s jeho duchem v pohodlí domova
  • Kreativně podpoříš rozkvět svého ženství
  • ...ale hlavně budeš mít dalších 30 omalovánek k vybarvování 🙂

Aktuální informace

Avalonské omalovánky jsou momentálně ve vývoji! 

Už teď ti však mohu slíbit 30-40 omalovánek, převážně složených z liniových obrázkových předloh. Pár z nich můžeš právě teď vidět na této stránce (a "ošahat" sis je mohla v soutěži). Kromě toho pak mezi nimi najdeš taky několik předstínovaných obrázků a můžeš se těšit na papír, který snese akvarelové barvy.

Pro nedočkavé bude ještě předtím k dispozici e-verze omalovánek.

Novinky o Avalonii

Omalovánkové obrázky jsou skoro hotové, většina už připravena vyčkává na své poslední brášky. Rodí se texty a celkově vše, co s vydáním takové knihy souvisí 🙂

Po mé srpnové cestě do Glastonbury přibylo do Avalonie několik obrázků navíc, a tak se předpokládaný termín tisku o něco posunul. Nejdéle během října by však měly být obrázky a texty hotové a do konce roku Avalonia připravená na cestu do tvého domova i srdce.

Mezitím si můžeš alespoň drobet zkrátit čekání a lehce se naladit na avalonskou vlnu, třeba s fotkami z mého putování do západní Anglie.


  • nejnovější aktualizace:

Když člověk plánuje, tam nahoře se smějou, že? 🙂

Od října se vydání Avalonie z různých důvodů neustále odsunuje. Práce na ní přibývá, i přesto, že už měsíce s ní jsem v cílové rovince. Tak abych úplně nezkazila náladu těm, kteří se už nemůžou dočkat, prozradím o ní trochu víc. Upustíme trochu šťávičky, předtím než se dopeče, souhlasíte?

Jak se Avalonia vytváří, pořád si na mě jako na svou autorku něco vymýšlí. Nejprve to bylo více obrázků, ale asi aby jim to nebylo líto, přihopsalo na bílé stránky mnohem více písmen, než kolik jsem si myslela, že znám. Pro mě to znamená nekonečné opravy a úpravy, 26 hodin denně 9 dní v týdnu nevidím před očima nic jiného. Uf uf. Taková úmorná práce a tolik času, to se přece musí na Avalonii projevit. A taky, že jo.

Stejně jako já i Avalonia se na té společné cestě dost transformovala.

Původní cíl zahrnoval 25 omalovánek k vybarvení a 25 stránek textu s poselstvími.

V této chvíli má Avalonia zcela novou podobu.

40 omalovánek utváří dohromady samostatný kreativní blok. K němu vznikla více či méně regulérní kniha (či knížečka) s více než 100 stránkami a vlastními doprovodnými ilustracemi.

A jak to tedy bude s vydáním a prodejem?

Máme před sebou korekturu asi 3 posledních kapitolek. To zní skvěle, ale víte co? Sny se neplní podle plánů v kalendáři.

Proto už Avalonii žádný termín dávat nebudu. Žije si vlastním životem a na mých slibech vám jí moc nesejde 🙂 Takže namísto datumů se domluvme na následujícím termínu vydání knihy: až bude hotová. Určitě vám ta slavnost neuteče.

Miluju všechny ty z vás, kteří trpělivě čekáte, a ani nedokážu vyjádřit, jak moc jste pro mě důležití. Jen díky vám se tohle celé děje a já můžu tvořit a řešit ve svém životě takové věci jako: jaký font pro čtení, jaký materiál pro vybarvování, jaký dáreček pro radost (protože kvůli těm my ženské nakupujeme), atd.

Takže s láskou a pokorou se omlouvám za to hollywoodské napínání, ale věřím, že až Avalonii otevřete… pochopíte, proč to trvalo tak dlouho 🙂

Kateřina Polčanová

↑ na hlavní stránku webu