Ženo, víš kdo jsi?

Nejen poslední týdny se pro mě nesou v duchu nalézání vlastní hodnoty. Já osobně věřím, že každá žena zná svůj cíl, svou sílu a hodnotu. Jak je tedy možné, že se tak často ocitáme na scestí nebo na vetchém mostě? 

Kdo je žena?

Žena je éterická bytost, stvořená jako odpověď na otázky vesmíru. Podstata ženy je prodchnuta tančícím světlem. Každá žena je královna a bohyně, ale také čarodějka a válečnice v jednom. Každá je panna i matka, růže i lilie. Má v sobě kus hříchu i bohabojnosti, dokáže ohně jedinou myšlenkou rozdmýchat a jediným pohledem zhasit.

Žena jako taková je vyjádřením čisté kreativní síly, která jí dává prakticky neomezené možnosti zázraku tvoření. Proto je pro každou ženu kreativita přirozená a je pro ni velice důležité ji vyjadřovat.

Zdraví ženy = zdraví celé planety. Naše planeta má ženskou duši, která rodí, pečuje, ochraňuje, ale i vychovává své děti, stejně jako je to přirozené pro moderní ženu. Ta má však oproti Gaie (jak se duše Země nazývá) jednu velkou nevýhodu…

Vychýlení ženy

…není zarovnaná s celým vesmírem. Je vykloněná, odchýlená od roviny svého prvotního plánu. Nežije ze své podstaty, nevyužívá svou kreativitu vůbec, nebo nesprávným způsobem.

Nerozumí rozdělení a předurčení ženské a mužské energie. Neptá se svého těla, nepoužívá vědomě své léčitelské dary. Je zmatená a nespokojená v místě, kde se nachází. Její lůno je choré a křehké, její Yoni pláče a zářící had se krčí zamotaný a pošlapaný u jejích nohou. Je jako dítě ztracená, a protože nežije v rytmu galaxie, propadá pocitům úzkosti.

Ženě by přitom stačilo tak málo k uzdravení – a tím k uzdravení celé její rodiny, společnosti… Vždyť žena je odpovědí na otázky vesmíru, proto jak by mohla zapomenout na svůj původ a důvod?

Co je pro ženu důležité?

Vnímat sebe sama, PTÁT SE sebe sama, milovat své ženství, projevovat své ženství. Znát svou hodnotu a svou úlohu, přitom milovat bez výjimek a nároků. Opravdu milovat. Žena se musí hýčkat, pěstovat svou něžnost a ruku v ruce s tím rozvíjet svou vnitřní sílu měnit světy. Měla by být teplým hnízdem, které pomáhá ostatním duším šťastně dospět do svého plného potenciálu.

Zásadním pro ženu je být skutečným ztělesněním tvořivých sil vesmíru, zatímco muž jeho hybnou silou, která dává jejím idejím tvar a činí je pravdou ve hmotě. Žena musí žít svou kreativní podstatu, nevyužívaná tvořivá síla ji jinak sežehne zevnitř (ve formě různých ženských zánětů a problémů)…

K tomu všemu potřebuje nejprve sama cítit bezpečí, které si však musí zajistit sama dostatkem lásky ve svém srdci. Je-li hojnost v jejím nitru, je i všude kolem ní a nikdy jí nenastane nouze o příležitosti ke tvoření. Ona je kreativní myšlenkou bohyně a nápad, který přivádí na svět, se uskutečňuje skrze mužského boha.

Na svou roli by se měla připravovat od narození – učit se soucitu, nesobeckosti, vřelosti a spolu s tím v ní budou vzrůstat magické schopnosti intuice a empatie (vhledu a vcitu). To jsou její čarovné moci, které jí byly dány jako nástroje k tvoření a k léčení, k vedení stvoření do existence v blahobytu, míru a jednotě.

Ženo, miluj se

Faerické víly, kněžky, sestry, dcery a matky… probuďme v sobě všechny naše kouzelné atributy, ukažme světu, že víme kdo jsme a proč tu jsme. Uznejme svou vlastní hodnotu a nebojme se jí vyzářit ze sebe ven mezi ostatní.

Milujme se. Milujme sebe samy, své duše, svá těla, milujme se mezi sebou navzájem a milujme všechny součásti bytí v pozemské zkušenosti. Ten prostý cit udělá královnu z každé princezny, vílu z každé čarodějky a bohyni z každé kněžky.

Navrací ti zdraví, krásu, prohlubuje tvé nitro a přivádí blíž k sobě = k bohyni. To nejhorší co se ti může stát je, že někoho nakazíš svým vědomým světlem.

A jak se vnímáš jako žena ty? Kdy v sobě vnímáš velikost vesmíru nejvíce? Co ti nejlépe dodává síly k dalším krokům ve tvém životě? Sdílej svou zkušenost, aby mohla najít inspiraci i ta z nás, která stále na bohyni uvnitř sebe nevěří.

Kateřina Polčanová

Jsem umělkyně na cestě kněžky. Jsem tu od toho, abych inspirovala lidi k návratu ke svým kořenům, ke své podstatě.

Mým nástrojem je umění, především vizuální (ilustrace a obrazy), ale ráda tvořím také pomocí slova a hlasu. Mým tvůrčím i životním pohonem je zkoumání a rozvoj sebe sama. Propojení obojího – talentu a vášně – mě přivedlo k ještě hlubší vrstvě zdroje poznání i inspirace současně.

Otevřel se mi svět kouzel, plný hojivé moudrosti, odemykající paměti duše: svět předků a jejich pradávných tradic.

Baví mě odhalovat dlouho zapomenuté pravdy, protože tím odkrývám dlouho zapomenuté části svého vlastního nitra. Pomáhá mi to uvědomovat si starobylá zranění, která dosud působí v mém životě. Znovu mám v rukou plnou moc je zahojit a kreativně utvářet celý svůj život.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvé osobní údaje použiju pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů