Má cesta za bohyní Avalonu

Možná sis všimla na internetu některých lidí, kteří cestují a pravidelně se vrací na různá posvátná poutní místa.

Tento turistický trend není žádná módní novinka, jak by se mohlo na první pohled zdát. Ve skutečnosti trvá už déle než 2000 let. A možná trvá už celou věčnost, odkdy je země Zemí…

Na dlouhou dobu jsme zapomněli, proč nás taková místa podvědomě přitahují. I když přesně nevíme proč, vydáváme se znovu a znovu za jejich voláním… a vlastně často až na samotném místě poznáváme pravdu nejen o nich, ale i sami o sobě.

glastonbury

Mé volání

Takové volání, o jakém píšu, jsem ucítila i já. Na konci loňského roku (2016) vyplulo napovrch z mého nitra. Hned s prvním dnem roku Hvězdy (2017) plíživý šepot prolomil zeď a uslyšela jsem zřetelně a jasně každé slovo.

Popravdě to bylo slovo jediné, ale o to důraznější.

Jaké to bylo slovo?

„Avalon.“

glastonbury - abbey

Než se však v tomto článku k Avalonu dostanu blíž, chci se s tebou podělit i o to, co našemu setkání bezprostředně předcházelo.

Vše v našich životech má totiž svůj význam, a třeba ti mé sdílení pomůže uvědomit si některé souvislosti i ve tvém příběhu 🙂 

Moje doba před-avalonská

Ke konci roku 2016 jsem učinila rozhodnutí, že vytvořím knihu omalovánek pro ženy.

Už rok předtím jsem se pokusila něco podobného vytvořit. Avšak jsem neměla žádné předchozí zkušenosti a při tvorbě jsem se učila vše za běhu.

Nevěděla jsem příliš co dělám – ale vedla jsem se svým srdcem a to mi stačilo. Celý proces byl dost divoký a často jsem našlapovala ve tmě do neznáma.

Ale jako celek to bylo neskutečně poučné. Velmi jsem přitom poznávala sebe sama

Učila jsem se ze všeho, co se mi přitom povedlo a ještě více z toho, co se mi nepovedlo.

  • teprve jsem rozlišovala, kdo chci být a kdo skutečně jsem;
  • hledala jsem způsoby, jak co nejlépe vyjádřit sebe sama – tak, abych využila vše, co umím a zároveň to bylo přínosem i ostatním;
  • začala jsem poprvé a od nuly podnikat, a přitom se učila vše, co s tím souvisí;
  • střetávala jsem se s mnohými bloky, nastraženými systémem i mou vlastní myslí;
  • znovu a znovu jsem se poznávala více a více do hloubky – skrze své přešlapy a omyly…

Tak se ve mě stále více a více tříbilo a formovalo mé opravdové já – mé talenty a dary, i nedostatky a bloky, mé téma a poslání, můj postoj a projev, zkrátka vše… co dělá mě mnou.

Poté, co se ve mě všechny poznatky usadily a vžily se mi pod kůži, přišla vlna nové energie. Jakmile jsem v sobě oddělila nejhrubší zrno od plevele, dozrálo ve mě rozhodnutí vzít si z toho procesu to nejlepší a začít znovu – ale už jinak..

Avalon mi přinesly hvězdy

Kdysi mi jedna astroložka prozradila, že jsem tak silně ovlivňována pohybem planet, že se nemusím skoro snažit něco dělat, a přesto se vše děje tak, jak má.

Stále se utvrzuji v tom, že je to pravda. Jak se hvězdy točí, nakonec mě vždy ze všeho „vytáhnou“ a pošlou tím správným směrem. V té chvíli možná nechápu, co nebo proč se děje… ale chodím s těmi proudy a důvěřuji, že vše zapadne.

Má cesta za bohyní

Stejným způsobem se zjevil v mém životě i Avalon. Přinesly mi ho hvězdy.

S koncem roku, kdy se energie kolem nás i v nás střídají, přišla chuť udělat další vědomý krok na své cestě.

Z předchozího projektu jsem už měla v sobě srovnaná potřebná ponaučení a věděla jsem (více či méně) čemu se vyhnout a co mi neslouží. Díky tomu jsem viděla jasněji, kdo jsem a proč tady jsem.

Novoroční proud mě tedy mohl vší silou nabrat a strhnout do nových čerstvých vod.

Tehdy – když už jsem se koupala – bylo snadné nechat k sobě doplout nápad, který v těch vodách čekal. Tak snadné, že dodnes vůbec nevím, odkud se vlastně vzal, prostě si jentak připlaval…

Byl to Avalon – to jediné slovo, do kterého vykulminovaly všechny mé pocity a myšlenky… a v které vyústila má celoroční modlitba za skutečné nalezení sebe sama a svého poslání.

Toto slovo mi přišlo poslední den roku (2016) a hned první den roku dalšího se objevily okolnosti, které jej zpečetily.

Avalon, Avalon, Avalon… opakovalo se v mé mysli tak mocně a tak často, až se Avalon prolnul do mého každodenního života.

Přečetla jsem o něm vše, co se dalo na toto téma najít, v různých jazycích. Když bylo vnějších zdrojů málo, nebo mi nedávaly odpovědi na mé otázky, obracela jsem se do sebe.

Už od dětsví ve mě slovo Avalon mnohé vyvolávalo – obrovskou úctu, spojení a zároveň smutek, a celé se to halilo do závoje tajemství… o kterém nikdo nic neví, o kterém se nemluví, protože jde vlastně o něco, co přeci vůbec neexistuje

Plavba na ostrov

Malovala jsem k Avalonu obrázky a omalovánky, a spolu s tím jak přibývaly, nořilo se z mého nitra na povrch více a více dalších a konkrétnějších výjevů. Nejdříve to byly jen pocity, postupně začaly nabývat tvary, barvy a později dokonce i zvuky a vůně.

Během prvního půlroku 2017 jsem při práci na omalovánkách procházela jakousi přípravou.

V čím více pokročilém stádiu tvorby jsem byla, tím více mi bylo jasné, že se musím do Avalonu vypravit osobně. Tušila jsem, že dokončení s sebou bude obnášet něco, co sama doma nezvládnu.

A jak ve mě uzrálo toto rozhodnutí, přeuspořádal se můj život tak, že jsem se mohla vydat na cestu do 2 měsíců, ačkoliv jsem v té době byla bez prostředků!

Má cesta za bohyní

Těšila jsem se a plánovala jsem, že na místě vytvořím další rozšiřující obsahomalovánkové knize.

Během jejího vytváření se ve mě nastřádalo tolik materiálu ke zpracování a k předávání, že pouhými omalovánkami k vybarvování to nemohlo skončit.

To jsem ale ještě nevěděla, jak moc jsou mé dojmy pravdivé a co vše mě ještě před dokončením knihy čeká.

V hlavě se mi začala rýsovat silueta jakéhosi kurzu, i když jsem v té chvíli ještě vůbec nevěděla, jak ho přesně pojmout. Ještě než jsem vyrazila na cestu přišla mi první tématická píseň

…a vlastně ve skutečnosti to šlo celé ještě mnohem dál. Proměnilo se celé mé dosavadní zaměření – začínala jsem jako ilustrátorka a malířka na zakázku a zjistila jsem, že to není to, co mě naplňuje lehkostí.

Bohyně Avalonu

Ale co je to vlastně ten Avalon?

bohyne avalonu
Bohyně utvářející svým tělem krajinu ostrova Avalon Autor: Foosiya Miller

Avalon je krajina tvořená samotnou Bohyní.

Ona ho nevytvořila, ona jím doslova je. Křivkami svého těla utváří ráz a vzhled celé krajiny, zatímco její spirit se vlévá do každé duše, která v ní pobývá.

Naplňuje nitro světlem a život transformací.

Avalon je místo pro ty, kteří chtějí udělat vědomý krok na své cestě člověka směrem k božství.

Bohyně Avalonu je nejhlubší pravdou, jakou zde můžeš objevit.

Ne každý se nachází v bodě, kdy tyto pravdy potřebuje znát, ale mnoho z nás je tady dnes právě kvůli tomu se na ně rozpomenout. Vzpomenout si také na ni – na matku nás všech v této formě bytí na této planetě.

Nebyla jen zapomenuta v našich myslích, byla fyzicky ponížena a zadupána, zatracena. Námi všemi bez vyjímky. Tebou i mnou.

Proto v sobě neseme ten nevyslovitelný smutek i touhu, zatěžující naše duše.

Naše duše se touží této energii omluvit a znovu ji navrátit do našich životů. Už jen proto, aby ten život za něco stál. Protože o čem je život bez matky? Takový přeci žádný není.

I mě nakonec dovedla má cesta za bohyní do Avalonu, ačkoliv mé poznání jí i jejího ostrova tím teprve započalo.

Přesto toho mám už po prvním setkání mnoho, zač jí mohu děkovat. Děkuji jí především, že mi poskytla prostor k životu, i když věděla, že ji hned vzápětí po narození nebudu znát.

Ztracená matka

Dospíváme jako lidi i jako duše. Odpověz si sama, zda teď nastává čas i pro tebe přijmout zodpovědnost za svou minulost, přítomnost i budoucnost.

Pro mne to znamená omluvit se své matce (bohyni) a pomoci jí vrátit se ke svému muži, mému otci (bohu). Ukázat jim oběma, že mělo smysl, přivést mě na tento svět. Že jen v této posvátné rovnici, kdy  jedna a jedna jsou tři, můžeme být všichni naplno šťastní.

Proto (alespoň podle mě) Avalon táhne tolik duší a časem všechny.

Protože ukrývá našeho ztraceného rodiče, kterého tolik potřebujeme. Také proto toto místo v historii převzali ti, kteří věřili jen v moc otce a matku donutili stáhnout se z naší roviny.

To však nezabránilo tomu, aby za ní – byť v neúplném pochopení – přicházeli poutníci z celého světa k přirozenému uctění toho velkého záhadného čehosi, co je v krajině kolem ní přítomné.

Dnes je čas, kdy se Bohyně, naše matka, konečně zase vrací zpět do naší rodiny a my ji můžeme vítat v pevném obejtí. Se slzami v očích za tu trochu studu a promarněný čas, ale také za ten obrovský posun v našich srdcích a uvědomění.

Stejně jako objímám své chyby z minulých let i životů a vydávám se s tím nejlepším, co jsem se naučila, k rokům i životům dalším.

Přijímám potřebnou očistu a transformaci, abych se znovu stala dcerou, na kterou mohou být její rodiče hrdí a nemusí se jí bát nebo se za ni stydět.

Z ženy kněžkou

…pojďme se společně přivítat a začít novou fázi našich životů a nejspíš i dějin. Pojďme usmířit maminku s tatínkem a milovat se navzájem jako jedna velká rodina.

Pojďme se od nich obou učit kouzlům a magii, které jsou v tomto spojení tak přirozené…

Má cesta za bohyní

Pojďme se z vědomých žen proměnit v kněžky, odkud je jen krůček k tomu, stát se bohyněmi – matkami svých vlastních světů.

Vydej se do Avalonu spolu se mnou.

Poznej místa, kde se kdysi odehrávaly ty nejslavnější legendy. Nasaj kouzla do svého nitra a inspiruj se, jak se hlouběji propojit s přírodou i se svou vlastní duší, ať jsi kdekoliv.

Kateřina Polčanová

Jsem umělkyně na cestě kněžky. Takové, která inspiruje ženy k návratu ke svým kořenům, ke své podstatě, ke své síle.

Mým nástrojem je umění, především vizuální (ilustrace a obrazy), ale ráda tvořím také pomocí slova a hlasu.

Mým tvůrčím i životním pohonem je poznávání hlubin sebe sama. Hledám hojivou moudrost, odemykající paměti mé duše. Čerpám ze spojení se světem předků a jejich pradávných tradic.

Baví mě odhalovat dlouho zapomenuté pravdy, protože tím odkrývám dlouho zapomenuté části svého vlastního nitra.

Díky nim jsem schopná najít a uvědomit si starobylá zranění, která dosud působí v mém životě... abych jim řekla, že mám znovu v rukou plnou moc je zahojit a schopnost kreativně utvářet celý svůj život.

Propojováním svých talentů a vášní se postupně dostávám k hlubším a hlubším vrstvám své duše. Spolu s tím roste i inspirace a chuť sdílet všechnu tu nádhernou moudrost.

To, co se učím, sdílím s ostatními ženami, které v sobě cítí sílu a potřebu vyléčit stará zranění, ale třeba ještě nevědí, co přesně to znamená a jak na to.

Ukazuji, jak pomocí kreativity a intuice dojít k pochopení a harmonizaci svého vnitřního i vnějšího světa.Přináším hravou a tvořivou inspiraci z magického Avalonu, plného legend a archetypů.

E-book pro ženy, které chtějí být

vědomými (spolu)tvůrkyněmi

svého života...

ZDARMA KE STAŽENÍ

Omalovánkové tvoření

pro volné chvíle

Víš, proč je pro ženu zdravé kreativní tvoření? Kromě jiného se v jeho průběhu potkáváš sama se sebou, s různými svými tvářemi. Prožíváš, jaké to je být...

  • Dítětem, které si užívá požitku ze hry a tvorby.
  • Ženou, která na svět přivádí nové dílo a něžně o něj během jeho vzniku pečuje.
  • Čarodějkou, která vládne divokou magií barev a ladí detaily.
  • I vědmou, která vidí hlouběji za obraz a vnímá jeho skrytá poselství.

Nech se unést obrázky a vlastní fantazií...

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tvé osobní údaje použiju pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů