Sonda do duše vědomé tvůrkyně – Lucie Jasmína Tkočová

Chci, abys viděla, kolik nádherných žen kolem tebe žije, kolik inspirace se ve tvém prostoru pohybuje.

Proto jsem se rozhodla pozvat je ke společnému povídání, které ti oboustranně chceme věnovat jako podnět k zamyšlení i motivaci.

Ve svém životě potkávám spousty úžasných, vědomých a inspirativních žen. Různým způsobem nás spojují nejen hluboké a intimní zážitky, ale také naše osobní cesty a vize.

Znovu se například rozpomínáme na svou vnitřní sílu i sílu kruhu – tedy sdílení, propojení a podpory – dalších stejně naladěných duší. Obnovujeme vlákna mezi jednotlivými vrstvami sebe sama i mezi sebou navzájem. Abychom uzdravily své mysli, těla i životy… našly svůj smysl, místo ve světě, svou radost.

Věřím, že každá z nich má mnohé co předat ostatním ženám. Mě samotnou setkání s nimi velmi obohatilo a vážím si jich, stejně jako jejich práce.

Chci, abys i ty viděla, kolik nádherných žen kolem tebe žije, kolik inspirace se ve tvém prostoru pohybuje. Proto jsem se rozhodla pozvat je ke společnému povídání, které ti oboustranně chceme věnovat jako podnět k zamyšlení i motivaci.

Budu ti postupně přinášet odvážné, tak trochu jinačí, rozhovory s těmito tvořivými vílami a bohyněmi svých životů.

Dnes sdílím další díl ze série těchto inspirativních rozhovorů. Tentokrát pro tebe otevřela svou duši Lucie Jasmína Tkočová.

>>> Lucinka je umělkyně, masérka a kněžka.

S Lucinkou jsme spolu strávily celý rok ve škole slovanských mystérií a ceremoniálních tradic.

Součástí tohoto kněžkovského výcviku byla různá témata, mnoho teorie i praxe. Prohlubovaly jsme své duševní schopnosti, porozumění a komunikaci s přírodními silami, historické znalosti a fakta,… Prozkoumaly jsme spousty opravdu zajímavých oblastí a prošly zajímavými zážitky.

Multispekrátní umělkyně

Luci, prozraď čtenářkám, co aktuálně děláš, jakým způsobem teď nejraději pracuješ?

Hezká otázka na úvod 🙂 Duší se cítím být umělkyně, která to projevuje v různých formách a rolích.

Součástí mého poslání je také starat se více než dobře o sebe, o svou pohodu, vibraci, ve které se nacházím… A k tomu samému pomáhám i druhým.

Ráda k tomu používám i mé milované “Zelenáčky” – šťávu z mladého ječmene a chllorelu. Ty ke mně už prostě patří – jak pro navýšení vibrací a naladění se na přirozenost a božskost, tak i v oblasti léčení své ekonomiky přes mé zatím malé zelené podnikání (do kterého ráda přizívám i druhé bytosti). Prostě takové společné zelené jiskření…

Nemalou součástí je také péče o prostor, o prostředí, o vztahy s bytostmi i aspekty pro oči neviditelné. Miluji to a je to součástí toho, co „dělám“ i mých zálib a každodenních radostí. 

Poslední rok jsem nejvíce na očích v roli masérky. Miluji tu alchymii vůní, doteků, něhy, hudby, hlubokého uvolnění, vizí, probuzení, odevzdání, slov a zpěvů… Svým příběhem a zkušenostmi mohu ostatní inspirovat, ale to pravé léčivo má každý sám v sobě. Mou rolí zde je být průvodkyní.

Další přes mně projevenou formou umění je malba vnitřních světů. Jsou to energetická dílka jak pro jednotlivce, tak i pro celou rodinu, těhotný pár, prostor či projekt. Cítím, že je to forma, v které jsem nejvíce doma.

Tvorba obrazu je pro mně jako malý velký rituál.

Ladím se na daného človíčka a jeho vnitřní svět. Mám to moc ráda. Při malbě si připadám velice živě a naplněně 🙂 

Poslední rok se s lidmi také scházím při společném óm-ování. Je to má srdcovka. Vytváříme spolu posvátný prostor, pospolitost, prostor srdce a živosti. 

Další má oblast se nachází v místě dětských duší. Nedávno jsem dostala velmi silný impulz vést budoucí rodiče k vědomému početí a k přivolání dušičky děťátka. Pár takových setkáních už proběhlo v rámci mých blízkých. Jsou to vždy velmi posvátné, krásné i humorné chvíle 🙂

Děkuji za krásné shrnutí mnoha aspektů tvé tvorby. Další má otázka na tebe zní: Co pro tebe znamená kouzlo? Vnímáš kouzla ve svém životě?

Kouzlo je podle mně něco velmi jednoduchého a zároveň hodně speciálního.

Miluji kouzla. Ve chvílích, kdy jsem v úplné přítomnosti, často vnímám, že celý můj život je jedno velké kouzlo. 

Kouzla mám také spojená s pohádkami a mýtickými příběhy. A s pojmem PŘEKVAPENÍ. Ty já mám velmi ráda.

Každý kouzlíme. Především tehdy, když je nám opravdu dobře, když jsme zamilovaní nebo z něčeho hodně nadšení… To jde poté vše samo! 🙂 

U kouzlení jako takového zároveň vnímám velký respekt. Je potřeba cokoliv v tomto duchu provádět s pokorou a odevzdaností. Kouzlo zpátky nevezmeš. Je to jako hodit kámen do oceánu.

Cesta ke svému poslání

Pamatuješ si, co přesně pro tebe byl ten nejzásadnější moment ve tvém sebe-uvědomění? Pro poznání toho, kdo opravdu jsi a jaké je tvé poslání? Co v tobě probudilo tvou vnitřní sílu? Nebo jsi v tomhle vždy měla jasno?

Moji rodiče by ti možná řekli, že jsem taková od narození. Jasno se mi však vytvořilo až časem.

Ve dvou letech jsem trpěla silným astmatem a měla jsem brát spousty léků. Naštěstí mám úžasnou mámu, která to viděla jinak a léky mi dávala velice omezeně nebo vůbec. Poté dala moje babička rodičům kontakt na léčitelku p. Vojtasovou. Byla jsem u ní 2x po hodině a půl. Vyléčeno. Po astmatu ani zmínka. A tady to začalo. 

Už jako malinká jsem vnímala svět jinak. Milovala jsem pozorování bez větší potřeby jít do akce. Milovala jsem přírodu a nejvíce vodní plochy, řeky. Jen tak si sednout k vodě a vnímat ji. Pozorovat vodní bytůstky, víly, vodníky. Povídat si s nimi. Povídat si se sluníčkem. Nechat vítr, ať mi přinese na jazyk báseň či píseň… Bylo mi v tom přirozeně.

Má jinakost se často projevovala velice skrytě. Neměla jsem potřebu o těchto věcech mluvit. Vlastně mně to ani nenapadlo. Zlomilo se to v době rozvodu mých rodičů (12let). Stáhla jsem se hodně do sebe. Kladla jsem si spousty otázek. Zpětně cítím tu sílu procesu, kterým jsem prošla.

V tomto období mě vzal taťka na mou první hromadnou meditaci, kde jsem se setkala se svou podstatou.

Jednou jsem u babičky shlédla film “Tajemství”. Od toho dne jsem nejenom aplikovala, ale také povídala svým kamarádům o síle myšlenky a pozitivním myšlení. Vše si řídíme sami, stačí vědět, co chci a jak si přát.

Ve 14 letech jsem se nechala zasvětit do Reiky I.+II. stupně a posléze i do slunečního Reiky. Práce s těmito (i jinými) energiemi mě moc bavila a rychle posouvala mou vnímavost i citlivost. 

Jeden ze zásadních momentů pro mě bylo také seznámení s Henry Monfortem – člověkem, žijícím z prány. Prvně proběhlo na dálku přes časopis Meduňka.

Už jen pohled na něj mě uvedl do hluboké meditace a zprostředkoval mi mou přímou zkušenost s pránickým životem. Cítila jsem, že je to něco, co z dob dřívějších znám.

Tento okamžik pro mě byl velice důležitý na mé cestě, nejen k jinému stravování. O pár let později jsem s tímto člověkem strávila společný čas i v reálném životě.

Poté se v mém životě objevila tantrická ženská jóga (ale nejen). Pracovali jsme zde s ženskými archetypy, se svou sexualitou, s energií kundalini, s vědomým dotykem, se sesterstvím… Hojně jsme používali také Oshovy dynamické meditace.

Tady se plně projevila má vnitřní tanečnice a začala mě opět spojovat s mou divokou a vášnivou částí. 

Na těchto setkáních jsme často měli i chvíle vědomého dotýkání se. Jak sami sebe, tak i vzájemně v malých skupinkách. To pro mě byl další velmi zásadní moment v probuzení mého poslání – odtud pochází má láska a vášeň k masážím.

Poslední, co zmíním, je mé rozhodnutí být součástí ceremoniálního výcviku u Zdeňka Ordelta. Tady jsme se seznámili i my dvě, Káťo 🙂

Celá tato doba byla pro mně velmi silná, probouzející, transformační a inspirují. Více a více mě to hnalo do všech neobjevených zákoutí ve mně. Zde jsem se opět více spojila s mou láskou ke tmě, tichu, meditaci, lesům a velké posvátnosti v každém dni. Taky jsem si zde začala léčit mé zranění v projevení skrze hlas.

Cítím, že celý společně strávený rok více nastartoval cestu k mé podstatě.

Vždy je kam jít, jak se rozvíjet, proč růst…

Přijmutí stínů

S jakými svými vnitřními stíny ses setkala, které tě brzdily, a musela jsi jim čelit? Jaké to bylo předtím a jaké je to teď?

Stínů bylo mnoho. Měla jsem však tendence dělat, že tam nejsou. A když se přece jenom nějaký ozval, přirozeně jsem ho vyháněla.

Nyní k nim přistupuji jinak. Beru je více jako mou součást. Jako něco, co je v každém z nás. Nyní mám tendenci své stíny pochopit nebo alespoň uznat.

Zjistila jsem také, že se s nimi dá dohodnout, stejně jako s člověkem.

Myslím si tedy, že pro mně bylo nejzásadnější samotné připuštění stínů.

Pro uvedení příkladu zmíním třeba závislost na hmotných věcech. Byla to cesta na několik etap. Nakonec jsme se však dohodli a následně rozloučili 🙂

Překonávání krizí

Co ti pomáhá, když se ocitneš v nějaké emoční krizi? Čím se vracíš do rovnováhy, co tě namotivuje zvednout se a pokračovat?

 • Jednoznačně zastavení se, prohloubení dechu.
 • Tanec, tanec, tanec. To je pro mně univerzální léčivo snad na vše.
 • Dále vykreslení se.
 • Také mi pomáhá se do toho ponořit hlouběji přes šamanský buben.

Hlavně to zkrátka nějak projevit. Protančit, prozpívat, vypovídat… Pomáhá mi to se odpoutat od emocí a vnímat stále mou podstatu pod nimi. 

Zdroje inspirace

Kde bereš podněty k tvorbě? Jak se udržuješ v napojení na svůj zdroj inspirace?

Nejvíce podnětů k tvorbě mi přichází přímo přes mé prožívání.

Poté voda jako taková. Ať už jsou to řeky, moře, lomy, déšť… Baví mě její hravost, ladnost, proudění, odevzdanost.

Dále mě hodně inspirují příběhy, pohádky, a bytosti z nich, které se dají hezky nacítit i v běžném životě.

Baví mě přenášet do této hmotné reality jemnosti z přírody a ze světa dětských duší. 

Jak se udržuji v napojení? Každodenním uvědomováním přes modlitby, tanec, zpěv, prožívání. Odevzdáním všeho směrem k hlavnímu zdroji – ke stvořiteli. Radost a následování srdce je velmi důležitou součástí k udržování a prohlubování mého napojení.

Inspirace mi také hezky proudí ve dnech, kdy se vyživuji přímo ze zdroje nebo jsem na velmi lehké stravě. 

Tradice předků

Co tě nejvíc baví v tradici předků a proč? Jak to využíváš ve svém každodenním životě? Co ti přijde, že má dnes největší smysl a v naší dnešní společnosti chybí?

Líbí se mi, jak spojuje lidi napříč časem. Podněcuje to v člověku úctu a pokoru – on sám nyní může žít díky lidem, situacím a všemu, co se odehrálo hodně dávno. Ta síla synchronicit je opravdu mocná.

Přivádí mě to k uvědomění, že na každém rozhodnutí velmi záleží, a zároveň, že je vše řízené shůry. 

Přivádí to lidi zpět nejen k úctě k předkům, ale také k samotné přírodě. Přes tradice a příběhy cítí více důležitosti být s ní za jedno. Chránit ji, pečovat o ni, být v ní, promlouvat s ní. A to mi přijde snad nejzásadnější. V přírodě je tolik krásných energií, které nás podporují, když jim dáme příležitost.

Tradice předků je pro člověka něco jako muž pro ženu 🙂 Ví, že se vždy může vrátit, opřít se, oddat se svým procesům… a on tam i přesto pevně stojí. 

Podle mně lidem v dnešní společnosti hodně chybí samotné ukotvení v sobě, ve své podstatě. K tomu zkoumání, následování i inspirování se u tradic našich předků velmi pomáhá.

S momentálním příchodem nové doby a zcela jiných energií to však není jedinou volbou na cestě k sobě. Více a více se zde totiž rodí bytosti, které jsou na Zemi poprvé. Mají specifické energetické vnitřní uskupení. S předky, tak jak je vnímáme my, tedy necítí a ani nemohou cítit spojení. Principy práce s přírodou však ctí a cítí také. 

Je potřeba nebýt dogmatický. I naši předci dělali chyby. Proto by zde možná byla na místě i otázka o jaké době se bavíme, jak hluboko a daleko chceme zajít. To je ale na jiné povídání 🙂

Poklady Avalonu

Říká ti něco Avalon (z keltského bájesloví)? Pokud ano, čím na tebe působí, co tě na něm nejvíc táhne a zajímá?

Na Avalon ještě nejsem příliš napojena. Vím o něm spíše méně než více. Díky tvé knize Avalonii jsem se však s tímto místem spojila o kousek více.

Poslední dny cítím, že si ji chci brzy přečíst znovu, a tentokrát v jiném naladění – se záměrem prostoupení a hlubšího poznání z prostoru mezi řádky. Cítím totiž, že v sobě skrývá mnoho! 


Poznej kouzlo Avalonu i ty

Zjisti, co se pro tebe v Avalonu ukrývá a čeká na objevení.
Když Lucinka četla mou knihu poprvé, ještě ani netušila, co vše se teprve zrodí. Ty nyní můžeš zakusit energii kompletního „balíčku“,
kde celá kniha je pouze jednou z jeho součástí 🙂


Ženské kruhy a sdílení

Co ty a ženské sdílení? Myslíš si, že je pro ženu potřeba najít si nějaký svůj kruh? V čem vidíš přínos?

Ženské sdílení je velmi důležité. Žena může mít vedle sebe velmi vnímavého, laskavého a téměř dokonalého muže… další ženu však v tomto ohledu nemůže nahradit. 

V dřívějších dobách se ženy přirozeně sdružovali při každodenních činnostech. Muži šli na dřevo, postavit stodolu… zatímco ženy se spolu sešly nad hrnci, pletením… U toho si vyprávěly příběhy, naslouchaly si, smály se, zpívaly, objímaly se…

Cítíme tuto přirozenou potřebu v sobě dodnes. Vnímám, jak je to obohacující pro všechny z nás (muže i ženy). 

Mně osobně při ženském sdílení vždy spousty věcí dojde, propojí se.

Oboustranné sdílení nám dává také nadhled a rozvíjí láskypnost, nehodnocení, naslouchání… ale i projevení sebe sama ve své autenticitě. Prohlubuje se pocit, že v tom nejsem sama. Každá z nás žije velmi specifický život, ale v příbězích jsme si podobné

Čas strávený pouze se ženami dokážou posléze ocenit i naši muži, neb se dokážeme snadněji naladit na naší ženskost, smyslnost, mateřskost. A oni můžou být opravdovými muži a nemusí zastávat roli kamarádky.

I když se sestrami nejsme zrovna v přímém kontaktu, cítíme i tak podporu a velké spojení.  

Doporučení a tipy
pro cestu přeměny ve vědomou (spolu)tvůrkyni

Co je podle tvé zkušenosti nejdůležitější pro ženu, která se touží poznat a postavit do své síly? Máš nějaká doporučení a tipy pro cestu přeměny ve vědomou (spolu)tvůrkyni?

Teď budu mluvit přímo k tobě, ženo.

Uvědom si, kde teď stojíš. V čem žiješ, koho okolo sebe máš. Všímej si, jak se u čeho a s kým cítíš. Neboj se riskovat a měnit sebe i věci či lidi okolo sebe.

Přijmi fakt, že je v pořádku být tzv. MOC. Je v pořádku dělat věci, které od tebe ostatní neočekávají.

Rozhodni se do svého života vpouštět i věci, které jsou pro tebe na 100%. Pracuj na své sebelásce. Nespokoj se s méně. Dotýkej se svého těla a tím i své podstaty.

Vnímám jako hodně podstatné – ženo, toužící být ve své síle – abys navázala vztah právě s takovými ženami a byla v jejich přítomnosti. Velmi podporující jsou ženské kruhy, sdílení a rozvíjení sesterské pospolitosti a lásky (viz předchozí otázka).

Ženo, podporuji tě v tom, aby ses nebála projevit. Dělej to více a více. Vyjádři se slovy, tancem, dotekem, kresbou, výkřikem…

Po čem se cítíš šťavnatá, živá a plná energie? 


Lucinko, děkuji ti za sebe i další ženy za neuvěřitelné sdílení neuvěřitelné hloubky sebe sama a své magie. S mnoha názory velmi souzním, jakobys je vypsala z mé vlastní duše 🙂

Lucinku a její tvorbu můžeš sledovat zde:

www.jasluna.cz
www.facebook.com/jasluna.cz/
www.instagram.com/lucitkocova/

Našla jsi ve sdílení této kreativní čarodějky inspiraci?
Zaujala tě ta hloubka, síla, magie?

Zvu tě do prostoru, který je touto energií
naplněn až k prasknutí.

Pomůže ti objevit a vytáhnout podobná kouzla z tvé vlastní duše. A i s magickou Lucinkou se zde můžeš potkat v jednom kruhu 🙂

Kateřina Polčanová
Jsem umělkyně na cestě kněžky.

Přináším hojivou inspiraci a podporu pro ženy, které cítí:

♡ volání své duše ♡ potřebu uvědomit si a dořešit dávná hlubinná zranění ♡ touhu znovu objevit své dary, probudit svou vnitřní magii a narovnat se do své celistvosti a síly ♡

Jedním z mých talentů je vhled do podstaty, schopnost prohlédnout skrze vrstvy a vytáhnout pro tebe na světlo pravdu, která není vidět na první pohled.

Dalším je umělecký projev - tvořím barvami, slovy, hlasem... Obklop se ilustracemi, vybarvuj omalovánky, začti se do příběhů nebo zaposlouchej do písní.

Mým posláním je připomenout ti krásu a moudrost tvé duše, tvého těla, tvých předků, přírody, života...

Více z mého příběhu.

► Ukážu ti, jak dojít pomocí kreativity a intuice k hlubšímu pochopení a harmonizaci svého vnitřního i vnějšího světa.

► Zvu tě do magické říše Avalon, plné legend a archetypů.

► Poznej se mnou podstatu své duše.

E-book pro ženy, které chtějí být

vědomými (spolu)tvůrkyněmi

svého života...

ZDARMA KE STAŽENÍ

Omalovánkové tvoření

pro volné chvíle

Víš, proč je pro ženu zdravé kreativní tvoření? Kromě jiného se v jeho průběhu potkáváš sama se sebou, s různými svými tvářemi. Prožíváš, jaké to je být...

 • Dítětem, které si užívá požitku ze hry a tvorby.
 • Ženou, která na svět přivádí nové dílo a něžně o něj během jeho vzniku pečuje.
 • Čarodějkou, která vládne divokou magií barev a ladí detaily.
 • I vědmou, která vidí hlouběji za obraz a vnímá jeho skrytá poselství.

Nech se unést obrázky a vlastní fantazií...

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tvé osobní údaje použiju pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Cítíš vnitřní volání své duše, touhu spojit se s ní a poznat ji?

 • Společné kouzlení barvami – pomůžu ti vyjádřit vnitřní magii tvé duše ✎

 • Otevři se vhledům do své duše, splyň s ní ve společném tanci ♫♪

 • Chceš do svého života vnést více kouzla? Ponoř se do dávných legend, probuď svou intuici a tvořivost ✫❂✫

 • E-book pro ženy, které chtějí být vědomými (spolu) tvůrkyněmi svého života ☻

 • Inspiruj se, propoj se a tvoř v sesterském kruhu vědomých žen, umělkyň, kněžek, čarodějek, víl… ♥♥♥